Jak kupić spodnie motocyklowe?

Odpowiedni ubiór ma chronić motocyklistę przed warunkami atmosferycznymi, a przede wszystkim podczas ewentualnych upadków i wypadków. Dlatego też nie można ubierać do jazdy na motocyklu zwykłej odzieży, a profesjonalne spodnie motocyklowe, kombinezony czy wzmacniane kurtki z wbudowanymi ochraniaczami. Jednak jak dobrać najlepszą odzież, aby była wygodna i jednocześnie zapewniała ochronę?

Jak wybrać spodnie motocyklowe?

Wiele osób kupuje komplet ubrań osobno spodnie motocyklowe Moto-Tour i kurtkę, ponieważ kombinezony są o wiele droższe, ale też nie każdy czuję potrzebę noszenia kombinezonu zwłaszcza, jeśli na motocyklu jeździć rekreacyjnie, a nie dla sportu.

 

Można kupić spodnie motocyklowe damskie lub męskie. Różnią się one profilowaniem czy też stroną zapięcia zamka w spodniach. Jednakże zasady doboru spodni są takie same dla wszystkich. Ważna są długość od kroku, długość nogi od i do kolana oraz obwód pasa i ud. Nawet jeśli spodnie są dobre na całej długości to dopiero przymierzając je i przyjmując pozycję na motocyklu można zobaczyć czy ich długość jest wystarczająca, a obwód uda nie za mały. Nawet, jeśli do spodni kupujemy wysokie buty i tak w spodniach kostki powinni być zakryte.

 

Ważne jest też, aby protektory na kolana w pozycji stojącej były pod kolanami, ponieważ kiedy zegnie się nogi do jazdy będą one wyżej, czyli na kolanach – tam gdzie powinny. Miejsce z protektorami nie powinno też uwierać ani też zwisać zbyt luźno. Spodnie muszą być jak najbardziej dopasowane do sylwetki motocyklisty.