Buty motocyklowe gwarantem bezpieczeństwa

buty motocyklowe

Coraz więcej osób uwielbia jeździć na motorach. Jednak wbrew powszechnej opinii, to nie strój odpowiada za bezpieczeństwo, ale najbardziej chronią buty motocyklowe. Zatem nie warto na nich oszczędzać i należy wybierać modele oryginalne.

Buty motocyklowe – bo materiał ma znaczenie

buty motocykloweWybierając buty motocyklowe należy zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały wykonane. Najlepiej sprawdza się skóra naturalna. Pozwala skórze oddychać i zapobiega jej poceniu się. Buty ze skóry naturalnej sprawdzą się zarówno przy wysokich, jak i przy niskich temperaturach. Ważna jest także membrana, dzięki czemu buty są nieprzemakalne, co również stanowi dużą zaletę w przypadku miłośników wycieczek motocyklowych. Oczywiście nie można zapomnieć o podeszwie. Powinna ona być masywna, ale jednocześnie stosunkowo giętka. Buty motocyklowe muszą być dokładnie dopasowane do stopy. Nie mogą być ani za duże ani za małe, gdyż jazda w nich musi być wygodna. Należy również zadbać o zabezpieczenie kostki co zapewnia stabilność i gwarantuje bezpieczną jazdę.

Buty motocyklowe – na ścigacz i choppera

W zależności od tego jakie lubi się motocykle, należy wybierać dedykowane do nich obuwie. W przypadku choppera najlepiej sprawdzają się buty krótkie typu kowbojki. Posiadają one masywny obcas oraz prosty, ścinany przód. Warto także zwrócić uwagę na pętle na palce, dzięki temu buty lepiej się ubiera. Tego typu motocyklowe buty można także ozdabiać np. ćwiekami albo naszywkami. Z kolei dla miłośników sportowych modeli, lepiej sprawdzają się buty z panelami elastycznymi, które posiadają wzmocnienia pod dźwignię zmiany biegów. Najlepiej wybrać zapięcie na zamek oraz rzep. Można także wybrać buty motocyklowe długie, które dodatkowo posiadają nylonową osłonę piszczeli. Dzięki temu jazda jest zdecydowanie bezpieczniejsza.