Niewidzialna wycieraczka zwiększa bezpieczeństwo jazdy

Czyste i przejrzyste szyby to niezbędny warunek do tego, aby jazda samochodem była bezpieczna. Wiadomo jest, że jazda w czasie deszczu znacznie redukuje widoczność i trudniej jest zauważyć to, co dzieje się na drodze. Nie zawsze wycieraczki mechaniczne są na tyle skuteczne, żeby poprawić widoczność. Ponadto, nie ma ich na bocznych szybach, a na tylnych są tylko z reguły w modelach kombi.

Chcąc poprawić sobie widoczność w czasie jazdy w trudnych warunkach pogodowych, można nałożyć na szyby niewidzialne wycieraczki. To powłoka, która powoduje, że poprawia się widoczność, gdy pada deszcz czy śnieg. Ponadto sprawia ona, że szyby nie brudzą się tak bardzo, jak normalnie. Niewidzialną wycieraczkę można nałożyć samodzielnie, ponieważ preparaty są ogólnodostępne, ale zdecydowanie lepiej jest skorzystać z takiej usługi w profesjonalnym warsztacie. W Warszawie jest ich całkiem sporo.

Zalety niewidzialnej wycieraczki

Niewidzialna wycieraczka powoduje, że woda nie trzyma się szyby i łatwiej z niej spływa. Dzięki temu lepsza jest widoczność. Szczególnie szybko spływa z szyby, gdy samochód też jedzie szybko. Przy dużych prędkościach możliwe jest nawet, że będzie można wyłączyć wycieraczki mechaniczne. Druga zaleta niewidzialnych wycieraczek to to, że szyby dłużej pozostają czyste, ponieważ nie tworzą się na nich zacieki, a brud spływa razem z wodą. Chcąc skorzystać z usługi takiej jak niewidzialna wycieraczka Warszawa to miasto, gdzie działa sporo warsztatów, które zajmują się nakładaniem takiej powłoki.

Niewidzialna wycieraczka – powłoka hydrofobowa

Tym właśnie jest niewidzialna wycieraczka – to powłoka hydrofobowa, której zadaniem jest odpychać wodę. Czasem jest ona określana powłoką ceramiczną lub nanopowłoką. Warstwę specjalnej substancji nakłada się ręcznie i wciera szmatką. Ważne jest, aby zrobić to dokładnie i dać powłoce wyschnąć i dlatego lepiej zlecić taką usługę profesjonalistom. W przypadku usługi takiej jak Car-Spa niewidzialna wycieraczka Warszawa jest miastem, gdzie bez problemu znajdzie się dobry warsztat ją oferujący. Trwałość takiej powłoki to z reguły kilka miesięcy.