W jaki sposób pozyskać fundusze na inwestycje, powiększając tym samym zakres działalności gospodarczej?

Leasing – efektywna ekonomicznie forma inwestycji

Stale poszerzające się gałęzie gospodarki, liczne zakłady produkcyjne poszukują atrakcyjnego źródła finansowania zewnętrznego. Ze względu na prostotę zawarcia umowy leasingowej oraz stosunek ceny do płynących korzyści podatkowych pokrywających koszty prowadzenia działalności gospodarczej, dominują nad standardowymi kredytami bankowymi. Działanie firmy leasingowej polega na oddaniu danej rzecz w użytkowanie leasingobiorcy w zamian za ustaloną w umowie opłatę uiszczaną co miesiąc. Umowę leasingu podpisuje się na czas określony. 

Najczęściej wybieraną formą inwestycji jest leasing samochodowy, dzieje się tak, ponieważ udostępniony samochód nie staje się własnością leasingobiorcy, zatem nie odczuwamy spadków wartości przedmiotu. Kolejnym atutem jest brak wpływu na wzrost lub spadek zniżek w ubezpieczeniu, dlatego możemy wybrać samochód z górnej półki np BMW X3 nie martwiąc się o dodatkowe koszty, dzięki czemu możemy korzystać z najnowszej technologii, cieszącej nasze oko. Wykorzystując auto leasingowe możemy odliczyć od rat do 100% podatku VAT, podobnie jak od wszelkich dodatkowych wydatków: paliwa, przeglądów i napraw czy myjni. Oczywiście istnieje możliwość wykupu auta leasingowego, zazwyczaj po wartości zaniżonej, wszystko jednak w dużym stopniu zależy od naszych preferencji.

Szeroki wybór ofert leasingowych

Warto odwiedzić kilka punktów oferujących leasing taki jak np. ten tutaj i uzyskać jak najwięcej szczegółowych informacji, ale przede wszystkim porównać oferty i wybrać najbardziej optymalną. Przedsiębiorstwa zamierzające korzystać z leasingu powinny śledzić m.in. artykuły w prasie na ten temat i pogłębiać wiedzę z tej dziedziny. Zrozumieją wówczas jego zalety i uwzględnią możliwość wyboru takiego finansowania w planowaniu rozwoju swojej firmy.