Dlaczego leasing to dobra forma finansowania?

W dzisiejszych czasach posiadanie nowego auta świadczy poniekąd o statusie danej osoby. Z tego powodu, tak wielu przedsiębiorców i managerów chce posiadać jak najlepsze samochody. W przypadku tych ludzi, bardzo często szukają specyficznych form finansowania. Jedną z nich może być leasing, który staje się coraz popularniejszy, a statystyki mówią, że to właśnie samochody są najczęściej wybieranym przedmiotem finansowania.

Dlaczego warto korzystać z leasingu?

Co do tej popularnej formy finansowania, można wyróżnić kilka zalet dlaczego wiele osób decyduje się na nią, a nie na kredyt. Można wyróżnić przede wszystkim:
1. Możliwość wykupu samochodu po okresie leasingu po preferencyjnej cenie.
2. Brak obciążenia zdolności kredytowej leasingobiorcy.
3. Koszty ubezpieczenia oraz serwisowania są najczęściej pokrywane przez leasingodawcę.

Ponadto, biorąc pod uwagę, iż jest to forma regularnych spłat, użytkownik może pozwolić sobie na samochód, na który nie mógłby sobie pozwolić na drodze standardowego finansowania. Z tego powodu, nawet BMW leasing Warszawa nie wydaje się być bardzo drogi, w porównaniu do klasy samochodu, jaki można otrzymać.

Czy leasing ma jakieś wady?

Wiele osób podchodzi bardzo optymistycznie do tematu leasingu. Trzeba jednak pamiętać, iż wszystko ma dwie strony i tak samo jest z tym typem finansowania. Dlatego warto wiedzieć, iż leasing posiada pewne wady, które lepiej mieć zanotowane z tyłu głowy, aby się nie rozczarować. Przede wszystkim, przedmiot leasingu nie jest własnością użytkownika do momentu spłacenia wszystkich rat i wykupu. Dlatego warto dbać o BMW leasing, aby nie doszło do wypadku, gdyż nawet po utracie przedmiotu leasingowego konieczne będzie płacenie rat do końca umowy.

Jak widać, leasing cieszy się rosnącą popularnością. Jest to na pewno rozwiązanie warte odnotowania, jednak trzeba przekalkulować sobie wszelkie plusy i minusy takiego rozwiązania.