Instalacja wallbox BMW w domu

Instalacja wallbox BMW w domu

Coraz więcej ludzi decyduje się na samochód elektryczny, z jednej strony aby dbać o środowisko naturalne, a z drugiej kierując się względami finansowymi. Jednak aby korzystanie z samochodu elektrycznego było funkcjonalne, należy w domu zainstalować stację ładowania wallbox, dzięki której ładowanie samochodu elektrycznego będzie nie tylko wygodne ale i bezpieczne.

Ile czasu trwa instalacja?

Przed instalacją wallbox-a zawsze należy sprawdzić parametry instalacji elektrycznej pod kątem dużego obciążenia aby zapobiec późniejszym negatywnym konsekwencjom, które w najlepszym wypadku będą związane z remontem, a w najgorszym z pożarem. W obu jednak przypadkach niedopilnowanie tego aspektu generuje niemałe koszty.

Jeżeli instalacja elektryczna jest wystarczająca aby podłączyć zakupioną stację wallbox BMW wówczas wystarczy umówić się z fachowcem, który stację podłączy w dogodnym dla nas miejscu. Na samą instalację wallbox-a należy przeznaczyć maksymalnie dwa dni, jeden dzień na montaż, a drugi na zdalną konfigurację.

Ile czasu trwa instalacja?

Natomiast jeżeli aktualne parametry przyłącza w naszym domu nie są wystarczające dla wallbox-a wówczas konieczne jest złożenie wniosku u dostawcy prądu, który nas obsługuje, o podniesienie parametrów przyłącza. Odpowiedz w której zawarte będą warunki techniczne możemy otrzymać po około miesiącu i jeżeli wyrazimy zgodę dochodzi do podpisania umowy na nowych warunkach. W umowie zawarty będzie czas realizacji. Czas ten niestety może być dość długi i zakładać nawet 1,5 roku jednak w rzeczywistości może się okazać, że instalacja nastąpi kilka miesięcy wcześniej, wszystko zależy od operatora dostarczającego prąd do naszych czterech ścian.

Czy ładowanie samochodu z instalacji fotowoltaicznej naprawdę jest darmowe?

Dzięki instalacji fotowoltaicznej może się okazać, że samochodem elektrycznym będziemy jeździć za darmo. To prawda, jednak nie zawsze. Wszystko zależy od tego czy prąd z naszej instalacji fotowoltaicznej po odliczeniu prowizji operatora jest wystarczający aby pokryć bieżące zapotrzebowanie, wraz z energią potrzebną aby naładować samochód. Własna produkcja prądu powinna zakładać średnią produkcję w stali roku z powodu wahań które są dość znaczne jeżeli weźmie się pod uwagę produkcję w zimie w stosunku do lata.

Instalacja wallbox BMW w domu

W rozrachunku należy zwrócić również uwagę na wszystkie dodatkowe koszty takie jak opłaty za przesyłanie zielonej energii. Ważne jest również w jaki sposób wykorzystywana jest nadwyżka energii czy jest ona przechowywana w sieci, a może została wykorzystana przez dodatkowy punkt poboru taki jak np. pompa ciepła. Istotnym aspektem jeżeli chodzi o kalkulację jest również koszt inwestycji. Energia elektryczna z instalacji fotowoltaicznej jest bardzo tania jednak najpierw należało zainwestować nie małe pieniądze aby z niej korzystać. Zatem ładowanie samochodu elektrycznego z instalacji fotowoltaicznej będzie darmowe w momencie w którym zwróci się całość zainwestowanych w nią środków.