Jak poradzić sobie z rysami na karoserii samochodu?

Właściciele samochodów najczęściej starają się dbać o swoje auto, tak by prezentowało się nienagannie, a w przyszłości bez większych problemów mogło zmienić swojego właściciela. Niestety rysy i zadrapania na karoserii mogą pojawić się nawet wtedy, gdy właściciel samochodu jest niezwykłym pedantem. Zwyczajnie na taką samą ostrożność nie można liczyć ze strony innych użytkowników drogi oraz parkingów. Co zrobić, gdy na karoserii pojawią się zadrapania i rysy?

Jak poradzić sobie z rysami na karoserii?

Gdy na karoserii samochodu pojawią się jakieś większe rysy i zadrapania, właściciel musi znaleźć najlepsze rozwiązanie, aby usunąć te defekty. Nie chodzi tutaj tylko o względy estetyczne i wizualne – rysy i zadrapania szpecą, jednak bardziej niebezpieczna dla karoserii jest to, że mogą doprowadzić do korozji. A gdy samochód jest już w bardzo złym stanie, używając potocznego języka „jest przegnity”, pomóc już może tylko blacharz samochodowy. Warto zatem poszukać skutecznych sposobów na rozprawienie się z większymi zadrapaniami i rysami. W pierwszej kolejności wielu właścicieli samochodów sięga po różnego rodzaju markery do wypełniania rys, jednak trzeba jasno zaznaczyć, że to rozwiązanie bardzo krótkotrwałe. Zwykle po pierwszej wizycie w myjni samochodowej rysa jest znów widoczna.

Wizyta u lakiernika samochodowego

Z zadrapaniami i rysami zdecydowanie lepiej wybrać się do warszawskiego lakiernika. Nie zajmuje się w swojej pracy tylko malowaniem całych aut, ale również poszczególnych mniejszych elementów karoserii, czyli na przykład maski, drzwi czy lusterek. Nawet niewielkie rysy lepiej zatem reperować u fachowca, bo w odpowiedni sposób zabezpiecza on uszkodzony lakier, a następnie idealnie dobiera kolor, dzięki czemu po zarysowaniu zwyczajnie nie ma najmniejszego śladu.