Alkomat półprzewodnikowy

alkomaty ranking

Alkomat jest urządzeniem, którego używamy do przetestowania stężenia alkoholu jakie znajduje się w naszej krwi oraz w wydychanym powietrzu.

alkomaty ranking

Jest to bardzo użyteczne urządzenie, gdyż z reguły nie jesteśmy w stanie określić, jakie dokładnie stężenie alkoholu jest w naszym organizmie i czy możemy jechać już samochodem. Robienie tego na podstawie samego samopoczucia jest bardzo zgubne i nieodpowiedzialne, gdyż możemy mieć pół promila alkoholu we krwi i czuć się dobrze, a może zdarzyć się sytuacja, gdzie będziemy czuć się fatalnie, a poziom alkoholu będzie już spadał do zera. Dlatego ważny jest wybór odpowiednie alkomatu do odczytywania poziomu alkoholu, żeby przedstawiał nam jak najdokładniejszy oraz najbardziej rzetelny wynik. Na rynku dostępne są 3 rodzaje alkomatów, które zróżnicowane są pod względem cenowym, jakościowym oraz materiałowym. W artykule podejmę próbę przedstawienia alkomatów półprzewodnikowych.

ALKOMATY PÓŁPRZEWODNIKOWE

Alkomaty półprzewodnikowe działają za pomocą sensora umieszczonego w powłoce urządzenia, która zwiększa swoją przewodność pod wpływem utleniającej się powierzchni elektrody, na która działa alkohol. Im większa przewodność tym większe stężenie alkoholu w organizmie badanej osoby. Tego typu urządzenie charakteryzuje się oraz cechuje bardzo atrakcyjną ceną, tak naprawdę najniższą wśród trzech grup alkomatów, które występują na naszym rynku. Nie powinien być absolutnie urządzeniem decyzyjnym odnośnie naszej trzeźwości, a jedynie urządzeniem, które ma wstępnie sprawdzić, czy w naszej krwi nie występuje jeszcze jakaś część alkoholu.

RANKING ALKOMATÓW PÓŁPRZEWODNIKOWYCH

Nawet w grupie alkomatów półprzewodnikowych występują różnice jakościowe, które poprawiają wynik prezentowanej wartości alkoholu we krwi. Są alkomaty półprzewodnikowe droższe, tańsze, lepsze oraz gorsze jakościowe. Przedstawione przeze mnie alkomaty na pewno uzyskują jedne z lepszych ocen oraz wykazują największą skuteczność wśród przeprowadzonych badań.

1. Alkomat Tracer X101 (TRAINN42876)

2. Alkomat Overmax AD-01

3. Alkomat AlcoScent DA-5200 Professional (DA5200)