Który kask na motor będzie najlepszy?

kask motocyklowy

Patrząc na ofertę producentów, nie dziwi fakt, iż kaski motocyklowe sklep należą do produktów, które ciężko wybrać. Jest ich tyle, że osoby nieposiadające doświadczenia, same do końca nie wiedzą, na co mają się zdecydować. W takim przypadku warto skorzystać z doświadczenia osób, które na motorach jeżdżą znacznie dłużej.

Sportowy kask na motocykl

Jak sama nazwa wskazuje, dedykowany jest do szybkiej jazdy, na ścigaczach. Wyposażone są w niego osoby, które nie tylko jeżdżą zawodowo w wyścigach. Sportowe kaski motocyklowe można bardzo często spotkać na polskich drogach. Zostały tak opracowane, aby zapewnić najlepsze pole widzenia w pozycji mocno pochylonej nad zbiornikiem. Niektórzy narzekają na to, że są to zbyt głośne kaski. Powodem tego jest wentylacja, która przy jeździe sportowej jest jak najbardziej wskazana. Nie posiadają one blendy przeciwsłonecznej, dzięki czemu waga samego kasku jest zdecydowanie mniejsza.

Szczękowe kaski na motor

Osoby, które nie wiedzą, który kask będzie lepszy (integralny lub otwarty), powinny zdecydować się na model szczękowy. Jest to produkt, który łączy w sobie cechy obydwóch rodzajów kasków. Kask motocyklowy szczękowy posiada skorupę, która składa się z dwóch elementów. Sama szczęka zamontowana jest na zawiasie. Jest to o tyle dobre, że nie trzeba zdejmować kasku za każdym razem, jeżeli ktoś będzie chciał się napić lub też porozmawiać z inną osobą. Z tego rodzaju kasku mogą korzystać osoby, które jeżdżą tylko po mieście, jak również w celach turystycznych.