Korekta lakieru – co warto wiedzieć?

Nawet najlepszemu kierowcy może przydarzyć się kolizja i lekkie zarysowanie, dlatego też warto dowiedzieć się, w jaki sposób można przywrócić pierwotny blask karoserii. Profesjonalna korekta lakieru to doskonała propozycja dla tych kierowców, którzy chcą nie tylko usunąć wszystkie zarysowania, ale również utlenioną warstwę.

Dokładna ocena stanu lakieru

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że cały samochód jest opleciony siecią drobniutkich rys, które niestety zbiegiem czasu mogą się pogłębiać i powodować nieprzyjemne matowanie powierzchni lakieru. Nawet gdy nie zarysowaliśmy swojego auta i nie mieliśmy żadnej stłuczki, warto dokładnie ocenić stan karoserii. Najlepszym rozwiązaniem jest obejrzenie lakieru przy świetle słonecznym. W miejscu odbijania się światła zauważymy nawet najmniejsze ryski, które wymagają korekty lakieru. Aby pozbyć się rysek należy dokonać profesjonalnego polerowania lakieru w doświadczonym warsztacie. Warto także zabezpieczyć lakier specjalną powłoką ceramiczną albo bezbarwną folią ochronną, która w ostatnim czasie cieszy się dużym zainteresowaniem.

Jaka jest korekta lakieru cena?

Z małymi ryskami można poradzić sobie samodzielnie. Przy większych zarysowaniach warto jednak skorzystać z pomocy doświadczonego warsztatu. Korekta lakieru cena zależy tak naprawdę od ilości zarysować i głębokości poszczególnych rys. Przed dokonaniem korekty lakieru każdy warsztat powinien przedstawić nam dokładną wycenę nie tylko za odświeżenie lakieru ale również za pełną renowację lakieru. Warto dopytać się również ile kosztuje nałożenie bezbarwnej folii ochronnej albo naniesienie powłoki ceramicznej, dzięki której możemy zabezpieczyć lakier nawet na 5 lata. Warto korzystać z usług profesjonalnych warsztatów, które posiadają specjalistyczny sprzęt i mogą pochwalić się dobrą opinią.