Odzież motocyklowa to bezpieczeństwo podczas jazdy.

odzież motocyklowa

Niezależnie od posiadanego stażu i umiejętności kierowania motocyklem, aby być bezpiecznym podczas jazdy niezbędnym jest posiadanie odpowiedniego stroju ochronnego. Nawet pokonanie krótkiego dystansu może okazać się niebezpieczne bez odzieży motocyklowej, który ochroni nie tylko przed skutkami upadku ale także przed czynnikami atmosferycznymi. 

Kask, czyli niezbędny element wyposażenia?

Najważniejszym elementem ochronnym jest kask, który jest wymagany przepisami prawa, a który pełni najważniejszą rolę chroniąc głowę w razie upadku. Kask powinien posiadać nie tylko kierowca ale także pasażer motocykla. Powinien on być odpowiednio dopasowany aby jak najlepiej zabezpieczyć i ochronić głowę.

Odzież motocyklowa to wygoda i bezpieczeństwo podczas jazdy.

Integralną częścią ubioru motocyklowego jest odpowiednia kurtka skórzana powodująca amortyzację podczas upadku, a dodatkowo chroni przed otarciami, siniakami czy zadrapaniami. Poza względami bezpieczeństwa, kurtka motocyklowa chroni organizm przed zimnem i wychłodzeniem. Kurtka nie może być za ciasna aby nie krępować ruchów kierowcy, ale też nie może być za szeroka, gdyż nie będzie zabezpieczała przed chłodem w takim stopniu, w jakim została zaprojektowana. Dodatkowo kurtki motocyklowe wyposażone są w odblaski zwiększając widoczność kierowcy na drodze. Aby ochronić nogi podczas upadku warto wyposażyć się w odpowiednie spodnie z dodatkowymi zabezpieczeniami na kolanach i solidne buty chroniące kostkę przed złamaniem. Kolejnym niezastąpionym elementem wyposażenia motocyklowego są rękawiczki, które doskonale zabezpieczą palce przed obtarciami lub zgnieceniem. 

Odzież motocyklowa (dostępna do kupienia na Moto-tour) jest niezastąpiona podczas jazdy jednośladem. Zapewnia bezpieczeństwo, komfort i przyjemną jazdę, a także chroni przed zimnem i zapobiega hipotermii. Jest niezbędnym elementem dla każdego motocyklisty.