Jak używa się miernika lakieru samochodowego?

miernik lakieru

Mierzenie grubości lakieru na karoserii pojazdu mechanicznego już tak naprawdę nikogo nie dziwi. Nie ma się czemu dziwić. Im grubsza warstwa lakieru, tym większa pewność, że samochód był częściej naprawiany. I nie jest tu mowa tylko o drobnych usterkach. Czasem nawet pięknie używany pojazd, może mieć swoje tajemnice, o których sam właściciel nie będzie chciał mówić. Na szczęście, sprzymierzeńcem w zakupach, okazać się może miernik lakieru.

Wskaźniki miernika lakieru

Zanim jednak ktokolwiek weźmie się do pracy, winien wiedzieć, z jakimi wartościami może mieć do czynienia, jeżeli chodzi o uzyskane wyniki. Miernik grubości lakiery może pokazywać wartości, które utrzymują się w granicach od 70 do 170-180 μm. Jeżeli ktoś otrzymał taki wynik, to ma do czynienia z typową powłoką lakierniczą, która nie odbiega od żadnych norm. Aczkolwiek, wszystko tak naprawdę od miejsca, gdzie wykonywany jest pomiar, jak również marki, czy też kraju produkcji. Utrzymuje się, że wyniki z wahaniami do 40% są czymś nieodbiegającym od normy.

Działanie miernika lakieru

Wystarczy tylko przesuwać miernik lakieru samochodowego z https://shiningcar.pl/mierniki-lakierow wzdłuż karoserii i nadwozia. Należy jednak sprawdzić, czy ma się do czynienia z czystym pojazdem. Te tanie mierniki mogą nie być w stanie poradzić sobie z brudem. Efektem będzie zafałszowany wynik. Z tym jednak nie powinno być problemu. Sprzedawcy samochodów dążą jednak do tego, aby zawsze przed kupcami prezentować czysty pojazd, ponieważ dzięki temu szybciej będzie można doprowadzić do finalizacji transakcji.