Co zawiera zestaw naprawczy do opon motocyklowych?

zestaw naprawczy

Jak wiadomo, motocykliści nie wożą ze sobą kół zapasowych. Dlatego też przebicie opony może się okazać naprawdę przykrą niespodzianką, gdy kierujący motorem akurat jest w pośpiechu lub podróżuje w niesprzyjających warunkach pogodowych. 

Zestaw naprawczy do opon służy wypełnieniu powstałej dziury i napompowaniu opony tak, by można było bezpiecznie dojechać do domu lub w inne miejsce umożliwiające trwałe rozwiązanie problemu. Już wielu kierowców samochodów osobowych wybiera zestaw naprawczy zamiast koła zapasowego a rozwiązanie to dostępne jest także dla motocyklistów i rowerzystów. Oczywiście należy pamiętać o tym, że użycie zestawu naprawczego do opon motocyklowych jest zabiegiem doraźnym a wymiana opony to wciąż konieczność.

Co wchodzi w skład zestawu naprawczego do opon motocyklowych?

Najpopularniejsze zestawy naprawcze do opon motocyklowych wykorzystują metodę naprawiania sznurem. W ich wnętrzu znajdują się:

  • kreda do oznaczenia miejsca uszkodzenia opony;
  • aplikator i aktywator kleju;
  • sznurki naprawcze i szydło pozwalające na przeciągnięcia sznura przez wszystkie warstwy opony;
  • kompresor z manometrem służący do napompowania uszczelnionej opony;

Jakie ceny osiągają zestawy naprawcze do opon?

Ceny zestawów naprawczych dla samochodów wahają się od około 130 do 250 złotych, jednak te dedykowane motocyklom mogą być nieco tańsze. Zestawy wysokiej jakości mogą być dostępne za nieco ponad 100 zł, ale na rynku znajdą się także kosztujące jedynie około 30 zł.