BMW seria 2 – jaki silnik można w nim znaleźć?

Koncern BMW, oferuje co najmniej kilka serii swoich samochód. Między innymi jest to bmw seria 2, do której zalicza się także bmw minivanW chwili tworzenia niniejszego artykułu, producent posiadał BMW serii 2 w dwóch silnikowych wersjach. Najważniejszym benzynowym motorem, będzie silnik 2-litrowy turbo mający moc 184 KM, jak i maksymalny moment obrotowy 270 Nm. Oczywiście można zakupić bmw serii 2 w leasingu z opisanym silnikiem, ale nie tylko. 

Silnik diesla 

Alternatywę dla oszczędnych stanowi jednostka napędowa diesla, która ma taką samą objętość skokową, co benzynowiec. Moc u turbodiesla jest identyczna, jak w silniku mającym zapłon iskrowy, niemniej pierwszy z nich posiada wyższy obrotowy moment – wynosi on 380 Nm. 

BMW M235i

Osoby, które mają sportowe zacięcie, winny wybrać ostatnią z opcji silnikowych, czyli BMW M235i. W wersji tej instaluje się rzędowy 6-cylindrowy motor mający objętość 3 litry. Posiada on móc 326 KM oraz obrotowy moment 450 Nm. Za jego sprawą, samochód ten może przyspieszać do 100 km/h w niecałe 4,8 sekundy. Począwszy od marca roku 2014, zaplanowano poszerzanie oferty o opcję 218 d, jak również 225 d. 

Bez względu na wybrany silnik, osoby kupujące mogą zdecydować się na jedną spośród dwóch różnych skrzyń biegów. Najważniejszą będzie 6-biegowa manualna przekładnia. Drugą jest automat 8-biegowy. Przynajmniej jak na razie, w planach nie ma automatycznej skrzyni mającej dwa sprzęgła. W każdej spośród trzech opcji, napęd realizowany jest tylko przez oś tylną. 

W chwili, kiedy powstawał ten tekst, ceny BMW z serii 2 na polskim rynku, ciągle się zmieniały. W Niemczech najtańsze modele kosztują 29 800 euro (wraz z podatkiem). Cena ta dotyczyła jeszcze niegdyś niedostępnej opcji 218 d wraz ze skrzynią biegów w wersji manualnej. Wersja M235i z automatem, wyceniana jest na 46 tysięcy euro.