Auto detailing, czyli kosmetyka aut w Warszawie

Usługi profesjonalnego mycia samochodu stają się coraz powszechniejsze w warszawie. Są one już powszechnie dostępne w największych miastach kraju, a więc nie mogło ich zabraknąć w Warszawie.

Auto detailing, zwany też kosmetyką aut to usługa, która polega na tym, że wyspecjalizowana firm za pomocą profesjonalnych środków i narzędzi czyści wybrane elementy samochodu. Usługę tę wykonuje się z jednej strony, aby jak najdłużej utrzymać perfekcyjny stan nowego samochodu, ale też można ją zlecić, gdy auto jest bardzo brudne i trudno domyć je tradycyjnymi metodami, do jakich ma dostęp przeciętny kierowca.

Auto detailing – mycie i konserwacja w jednym

W warsztacie zajmującym się auto detailingiem auto jest najpierw gruntownie czyszczone. Czyści się głównie wnętrza oraz karoserię. W środku auta do elementów, które najbardziej się brudzą należą tapicerki, podłogi, kokpit, ze szczególnym wskazaniem na wszelkie zakamarki, gdzie gromadzi się trudny do usunięcia brud. Na zewnątrz myty jest lakier oraz elementy plastikowe. Po myciu konserwuje się i zabezpiecza myte powierzchnie, aby dłużej pozostały odporne na ponowne zabrudzenie.

Dla kogo auto detailing?

Sporo kierowców uważa, że do auto detailingu nadają się tylko nowe i luksusowe auta, w których czystość i perfekcyjny wygląd są bardzo istotne. Nie jest to jednak prawdą. Profesjonalny auto detailing Warszawa można również zastosować na starszym aucie. To właśnie leciwe już auta są często zabrudzone do tego stopnia, że kierowcy jest trudno samodzielnie doprowadzić je do należytego stanu. W firmie zajmującej się auto detailingiem Warszawa usunięte zostaną nieczystości, a konserwacja sprawi, że brud będzie się trudniej osadzał. To właśnie w przypadku starszych aut będzie najlepiej widać różnicę pomiędzy stanem przed a po zastosowaniu auto detailingu.