Co to jest wycieraczka w płynie?

Dla wielu ludzi samochód to nie jest tylko użyteczne narzędzie do przemieszczania się z punktu „A” do punktu „B”. Wiele osób interesuje się współcześnie tak zwanym auto detailingiem, co związane jest z różnego rodzaju zabiegami w różnych warsztatach oraz ze stosowaniem różnego rodzaju kosmetyków samochodowych na własną rękę. Porozmawiamy sobie chwilę o tym, czy warto stosować wycieraczkę w płynie?

Co to jest wycieraczka w płynie?

Jeżeli mówimy o wycieraczce w płynie, to przede wszystkim mamy tutaj na myśli różnego rodzaju płyny, które według producentów mają sprawić, że na naszej przedniej szybie samochodu pojawi się niewidzialna wycieraczka.

Woda na przykład podczas deszczu ma z tej szyby lepiej spływać. W wielu przypadkach tego typu specyfiki faktycznie tak działają. Trzeba tutaj powiedzieć, że inny efekt będzie, jeśli zastosujemy kosmetyk za kilkadziesiąt zł, a nieco inaczej będzie to wyglądało, jeśli zastosujemy niewidzialną wycieraczkę za złotych kilkanaście.

Jak działa wycieraczka w płynie?

Wycieraczka w płynie działa tak naprawdę w dwójnasób. Po pierwsze mleczko, które wyschnie na naszej szybie i zostanie wypolerowane powoduje, że wszelkiego rodzaju rysy są wypełnione przezroczystą niewidzialną warstwą, co już samo w sobie sprawia, że po prostu woda lepiej spływa.

Natomiast druga sprawa jest taka, że wycieraczka w płynie tworzy powierzchnię hydrofobową. Powierzchnia hydrofobowa oznacza tyle, że po prostu woda nie ma zdolności do gromadzenia się na takiej powierzchni i tworzy krople, które samoczynnie pod wpływem grawitacji bądź wiatru spływają.