Jeansy motocyklowe – moda, czy wygoda?

Odzież motocyklowa bez wątpienia powinna spełniać szczególe warunki, aby można było powiedzieć o niej, ze jest wygodna i funkcjonalna. Dotyczy to zwłaszcza spodni. Jakie warunki powinny spełniać jeansy motocyklowe?

Jeansy czy specjalne spodnie motocyklowe?

Skórzane spodnie motocyklowe doskonale sprawdzają się na dłuższych wypadach. Jeśli jednak na motocykl siadamy na krócej ale częściej, mogą okazać się niewygodne i niepraktyczne. Dlatego właśnie motocykliści cenią sobie specjalnie zaprojektowane jeansy motocyklowe. Czym wyróżnia się ten element garderoby? Przede wszystkim specjalnym krojem który ułatwia wsiadanie na motocykl, a następnie wygodną jazdę. Przy tym jeansy motocyklowe zakłada się i zdejmuje równie wygodnie i szybko co zwykłe, codzienne jeansy.

Czym jeansy motocyklowe różnią się od zwykłych?

Choć wyglądają bardzo podobnie do zwykłych spodni z jeansu, te przeznaczone na motocykl, wyposażone są w specjalne wzmocnienia i warstwy ochraniające – zwłaszcza biodra. Posiadają też specjalny krój, a ich szwy są dodatkowo specjalnie wzmacniane. Zwłaszcza w tych miejscach,gdzie podczas jazdy są szczególnie narażone na naprężenia. Niektóre modele są wyposażone również w membrany odprowadzające wilgoć i poprawiające cyrkulację powietrza. Wszystkie te środki sprawiają, że jazda w jeansach motocyklowych staje się wygodna i stosunkowo bezpieczna.

Jeansy motocyklowe występują w wariantach damskim i męskim. Są niezwykle funkcjonalne ale też estetycznym elementem garderoby motocyklisty.