Czym charakteryzują się bezpieczne rękawice motocyklowe?

Oryginalne rękawice motocyklowe od renomowanego producenta znacząco poprawiają nie tylko komfort, ale również bezpieczeństwo podczas jazdy. Wybierając nową parę rękawic warto więc zwracać szczególną uwagę na te elementy, które wpływają bezpośrednio właśnie na bezpieczeństwo na jezdni.

O czym należy pamiętać?

Jeżeli chodzi o turystyczne rękawice motocyklowe, to w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na długość samego fartucha. W dużej mierze to właśnie ten element odpowiada za szczelne zamknięcie rękawa kurtki motocyklowej, dlatego też nie może być ona za krótki. Godne uwagi są przede wszystkim te modele, które oferują szerokie pole jeżeli chodzi o regulację. To właśnie dzięki regulacji będzie można idealnie dopasować rękawice motocyklowe w nadgarstku, dzięki czemu nie przeszkadzać będą one podczas jazdy.

Bezpieczne rękawice czyli jakie?

Wysokiej klasy rękawice motocyklowe wykonane ze skóry koniecznie muszą posiadać solidne i wytrzymałe protektory. Specjalne wzmocnienia ochronne powinny znajdować się nie tylko po zewnętrznej stronie dłoni. Dobre protektory powinny ochraniać również kostki i palce. Najlepsze jakościowo rękawice posiadają dodatkowe wzmocnienia, które znajdują się po wewnętrznej stronie dłoni. To właśnie tutaj koniecznie muszą znajdować się niezawodne elementy antypoślizgowe, dzięki którym będzie można liczyć na pewny chwyt na kierownicy. Jeżeli chodzi o kwestie bezpieczeństwa, to najlepszym wyborem są rękawice motocyklowe wyposażone dodatkowo w elementy odblaskowe.