Kask cross

kask cross

Kask cross, czyli kask zarówno do motocrossu, jak i offroadu

Kask jest tak ważnym wyposażeniem, że znajdziemy w prawie informacje o jego wymaganiu. Natomiast jego brak może doprowadzić do zapłacenia kary. Złamaną rękę czy nogę można w pewnym stopniu „naprawić”, lecz zazwyczaj urazy mózgu są nieodwracalne. Z tego powodu nie ma co na kaskach oszczędzać. Podczas wybierania kasku bardzo ważne jest sprawdzenie szczególnie jego parametru, gdyż nie prawdą jest fakt, że wszystkie kaski z tego samego rozmiaru niczym się od siebie nie różnią. Rolnicze między tanim kaskiem a modelem w wyższej półki mogą być ogromne.

Zadania kasku crossowego

Jego głównym zadaniem jest przyjęcie na siebie całą energię uderzenia, aby następnie rozprowadzić ją po swojej powierzchni. Jednakże kaski crossowe są pod tym kątem wyjątkowe, gdyż nie przyjmują jedynie energii uderzenia spowodowanej uderzeniem, ale i również przez nadlatujące kamienie, gałęzie, a nawet kostki z motocyklowych opon. Dodatkowo ważne jest wyposażenie takiego kasku w daszek, który odpowiada za ochronę przed słońcem i okularów przed wszelakimi zabrudzeniami.

Ile może kosztować kask crossowy?

Przymierzając się do takiego zakupu musimy być świadomi, że kaski tego pokroju nie są zbyt tanie. Z drugiej strony nie oznacza to, iż musimy wydać majątek na ochronę naszej głowy. Przyzwoite kaski możemy już kupić od 800 do 1000 zł. Jeżeli chodzi o najlepsze modele wyposażone w nowoczesne systemu bezpieczeństwa to wydatek rzędu 2500 zł. Musimy jednak pamiętać, że nawet te najdroższe kaski ani żaden inny nie jest na wieczność więc po pewnym czasie użytkowania będziemy zmuszeniu go zmienić.

Kask dostępny do kupienia na: https://moto-tour.com.pl/pl/menu/kaski-cross-enduro-14092.html