Auto detailing – czyli sposób na odnowienie i zabezpieczenia samochodu

biały samochód

Każde auto z czasem traci swój pierwotny, efektowny wygląd. Na szczęście istnieją sposoby, by samochód ponownie wyglądał jak nowy. Firmy zajmujące się detailingiem oferują swym klientom szereg usług obejmujących renowację, pielęgnację oraz zabezpieczenie karoserii i wnętrza pojazdów.

Na czym polega usługa detailingu

Car detailing to usługa, która cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Jej istota polega na kompleksowym zadbaniu o wnętrze oraz karoserię samochodu. Wykonywana jest przez doświadczonych fachowców przy użyciu specjalistycznych środków oraz narzędzi. Kosmetyki samochodowe (do kupienia na ShiningCar) wykorzystywane w auto detailingu zawierają składniki aktywne, które czyszczą i pielęgnują poszczególne elementy pojazdu. Auto detailing zwykle przeprowadzany jest w celu podniesienia wartości samochodu przeznaczonego do sprzedaży lub w celu renowacji starych i zniszczonych klasyków.

Detailing karoserii i wnętrza

Detailing samochodowy ma charakter kompleksowy i dotyczy zarówno karoserii, jak i wnętrza. Zabiegi wykonywane na lakierze obejmują usuwanie trudnych zabrudzeń, niwelowanie występujących rys i zmatowień, polerowanie oraz zabezpieczanie poprzez nakładanie powłok ceramicznych. Detailing wnętrza polega na dokładnym odkurzeniu kabiny, a także gruntownym oczyszczeniu i odnowieniu wszystkich elementów plastikowych oraz skórzanych. Zabiegom poddawane są m.in. kratki nawiewu, podsufitka, progi, mocowania foteli i pasów. W zależności od preferencji wybranym elementom nadawany jest efekt matowy bądź satynowy.