Rodzaje pokrowców do auta

wnętrze samochodu

Pokrowce samochodowe są bardzo popularnym rozwiązaniem w wielu autach. Kierowcy doceniają ich wytrzymałość i zabezpieczenie przed uszkodzeniami tapicerki. Jakie wybrać pokrowce do auta? Jakie materiały są godne uwagi? Czym kierować się podczas zakupu?

Pokrowce z alcantary

Jednym z ciekawszych rozwiązań są pokrowce z alcantary, które w dotyku przypominają zamszowy materiał. Są zatem miękkie i przyjemne dla skóry, odznaczają się także sporą trwałością. Materiał bardzo efektownie się prezentuje, a dodatkowym atutem jest łatwość czyszczenia. Pasażerowie i kierowca zapewne docenią wygodę, a miłośnicy futrzaków zwrócą uwagę na łatwość usuwania sierści z pokrowców.

Pokrowce z weluru

Kolejnym materiałem odpowiednim do wnętrza auta jest welur, który jest miły w dotyku. Specyficzna struktura jednak sprawia, że jest nieco trudniejszy do utrzymania w czystości, zwłaszcza, gdy w aucie podróżują zwierzęta.
Welurowe pokrowce samochodowe bardzo efektownie się układają i ciekawie podkreślają wnętrze auta. Taka opcja będzie najlepsza, jeśli w aucie nie podróżują dzieci i zwierzęta.

Pokrowce żakardowe

Żakardowe pokrowce dają możliwość dużego wyboru wśród wzorów i odcieni. Można je z łatwością prać w pralce, a materiał cechuje się wytrzymałością. Tutaj przewożenie dzieci nie będzie stanowiło większego problemu, gdyż łatwość czyszczenia jest kolejnym plusem. Żakard czyści się bowiem łatwiej niż alcantara czy welur.

Koszt pokrowców

Kupując pokrowce do auta wiele osób zwraca także uwagę na cenę. Oprócz ceny istotny czynnikiem jest dobra jakość, o czym warto pamiętać. Najtańsze komplety kupić można poniżej stu złotych – zazwyczaj chodzi tu o poliester lub eko-skórę. Welurowe lub żakardowe pokrowce będą kosztowały nieco więcej. Cena zależy także od tego, czy dobierany zostaje uniwersalny model, czy dopasowany do modelu auta. Można także zdecydować się na szycie na miarę, jednak koszt w tym przypadku wzrośnie. Dobra jakość także kosztuje, a wytrzymałość to cecha, którą warto się kierować podczas zakupu.